15. međunarodni šestoaprilski turnir u gađanju vazdušnim oružjem

Podijelite:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Streljački klub Megalodon je sa svojim predstavnikom ove godine uzeo učešće i na međunarodnom šestoaprilskom turniru u vazdušnom streljaštvu u Sarajevu.

Pored našeg takmičara na turniru je učestvovao rekordan broj takmičara iz 11 zemalja, od kojih se oko 150 borilo za pehare u ekipnoj, kao i za zlatne, srebrne i bronzane medalje u pojedinačnoj konkurenciji za seniore i juniore.

U pojedinačnoj konkurenciji Mađar Peter Sidi nije dozvolio iznenađenja i ubedljivo je pobijedio sa odličnih 630,7 krugova. Piter Sidi je do pre dvadesetak dana bio aktuelni svjetski rekorder, a aktuelni je evropski rekorder i bio je svetski i sedmostruki prvak Evrope.

Turnir je godinama u kalendaru takmičenja Evropske streljačke konfederacije. Pokrovitelj ovog turnira bio je Grad Sarajevo, partner Olimpijskog komiteta Bosne i Hercegovine.